ABD ''Esad Egemen Bir Ülkenin Lideri''

02 Nis 02:08 970 Dünya

esad Sean Spicer suriye savaşı Nikki Haley

Beyaz Saray sözcüsü Sean Spicer, “Suriye’deki siyasi gerçekliği, yani Beşar Esad’ın egemen bir ülkenin devlet başkanı ve lideri olduğunu kabul etmek zorundayız” dedi.

Zeynep Kurt- gazeteniz.net

Beyaz Saray Sözcüsü Spicer ,Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’la ilgili ABD’nin politikasına ilişkin, “Suriye’deki siyasi gerçekliği, yani Beşar Esad’ın egemen bir ülkenin devlet başkanı ve lideri olduğunu kabul etmek zorundayız” dedi. Spicer, bunun yerine bölgeden IŞİD’in kovulmasına odaklanmak zorunda olduklarını belirtti.

Geçtiğimiz günlerde yine ABD'nin BM temsilcisi Nikki Haley'de ''Esad'ın gitmesinin öncelikli hedefleri olmadığını'' söylemiş ve artık Esad'lı yönetime yeşil ışık yakmıştı.

Analitik çevrelerde ABD'nin Esad konusunda fikir değiştirmesi Rusya ve İran destekli Esad yönetiminin şimdiden savaşı kazanan taraf olması olarak yorumlanıyor.

KASIM SÜLEYMANİ HAMA'DA GÖRÜNTÜLENDİ!

Kudüs gücü komutanı olarak bilinen Suriye savaşlarında önemli mevkilerde rolü olan stratejik bölgelerde de öncülük etmiş olan Hacı Kasım Süleymani Hama bölgesinde görüntülendi.

Bölgede ki kaynaklara göre Kasım Süleymani bölgedeki son durumu incelemek ve Suriye Ordusunun ihtiyaçları ile ilgili bilgi almak üzere Hama'ya ziyaret gerçekleştirdiği bildirildi.

Benzer Haberler