Abul Kemal'de Kasım Süleymani izi

21 Kas 11:59 1152 Dünya

Abul Kemal Suriye Kasım Süleymani

IŞİD'in Suriye'de son kalesi olarak bilinen Abul Kemal'de Kudüs Gücü birliklerine bizzat Kasım Süleymani'nin komuta ettiği ortaya çıktı

Irak ve Suriye'de bulunan Kudüs Gücü birliklerinin komutanlığını yapan İran'lı General Kasım Süleymani bu sefer Suriye Abul Kemal'de görüntülendi.

Bilindiği üzere Abul Kemal iki gün önce IŞİD'den arındırılmıştı. Örgütün Suriye'de en son bölgesi olan Abul Kemal savaşına Hizbullah, Suriye Ordusu ve Kudüs Gücü milisleri katıldı.

Söylentiler Abul Kemal savaşı sırasında General Süleymani'nin Bağdat'ta olduğunu söylese de , beldenin düşmesinin hemen ardından Süleymani  IŞİD'ten alınan yerleşkeye yaya olarak girerek gövde gösterisi yaptı.

 

Süleymani Kimdir

General bölgede ''İranın ortadoğudaki kılıcı'' lakabıyla tanınıyor. İran-Irak savaşında parlayan yıldızı onu inşaat işçiliğinden generalliğe kadar uzanan bir maceraya sokmuş. Irak’taki ABD işgal güçlerinin komutanı General David Petraeus'a hitaben gönderdiği “Benim adım Kasım Süleymani. Şunu bilmelisin ki İran’ın Irak, Lübnan, Gazze ve Afganistan politikalarını ben kontrol ederim.” mesajı hala dillerde olan General, mütevazi kişiliği ile tanınıyor ve askeri elbiseden ziyade sivil kıyafetle halkın arasına çıkıyor.

Benzer Haberler