AKP’de bölünme olursa, Türkiye beklenenden önce sandığa gider

02 Tem 08:50 1368 Türkiye

Fikret Bila AKP

Gazeteci Fikret Bila, seçmenin iktidara sert yanıt verdiğini belirterek, “Bu seçimler yerel değil de genel olsaydı, Türkiye’de iktidar değişecekti” dedi.

Ekonomideki tablonun seçimi etkilediğini ifade eden Bila, AKP’nin iç ve dış politikadaki krizler konusunda sorumluluk almamasının da sonuçlarda etkili olduğunu söyledi.

Gündemi T24’ten Murat Sabuncu’ya değerlendiren Bila, ekonomik sorunların aşılması için demokrasiye dönüşün gerekli olduğunu vurgulayarak, “Demokratik sistem yargı denetimi altında değilse Türkiye’ye yatırım gelmez. Hukuk reformunu yapmalı, kuvvetler ayrılığının işlediğini fiilen göstermeli, meslektaşlarımız serbest kalmalı ve basının üzerindeki baskı ortadan kalkmalı. Böylelikle içeride ve dışarıda sermaye piyasası yatırım yapmaya başlayabilir” dedi.

TEK ADAM YÖNETİMİ ONAY GÖRMEDİ


“Tek söz sahibinin Cumhurbaşkanı olması halk tarafından onay görmedi” ifadelerini kullanan Fikret Bila, Öcalan’ın mektubu ile ilgili yaşanan tartışmalardan MHP lideri Devlet Bahçeli’nin rahatsız olduğunu, ancak bunun ittifak ilişkisi nedeniyle yansıtılmak istenmediğini söyledi.

Erken seçim tartışmalarını da yorumlayan Fikret Bila, “Beklediğimiz iki parti siyasi hayata girerse AK Parti içinde bölünmeler olacaktır, bu durum da Türkiye’yi beklenen tarihten önce sandığa götürür” ifadelerini kullandı.

Bold

Benzer Haberler