Amerika'da Kanlı Saldırı: 60 ÖLÜ

02 Eki 09:26 763 Dünya

ABD Kansas DAEŞ Las Vegas

Amerika'nın Las Vegas kentinde bir konser alanına düzenlenen silahlı saldırıda ilk belirlemelere göre 60 kişi öldü, 500'den fazla kişi yaralandı. Saldırıyı DAEŞ üstlendi.

Amerika'nın Nevada Eyaletine bağlı Las Vegas kentinde bir otelin 32. Katından aşağıdaki konser alanına silahla ateş açan bir saldırgan 60 kişinin ölümüne, 500'den fazla kişinin yaralanmasına neden oldu. ABD'li yetkililerin henüz bir terör örgütü bağlantısına dair kanıt yok demesine rağmen saldırıyı DAEŞ üstlendi. Polisin olay yerine gelmesinden önce intihar ettiği öne sürülen saldırganın kimliğinin tesbit edildiği açıklandı.

Öte yandan yeni basketbol sezonunun kutlandığı Kansas Üniversitesi yakınlarında meydana gelen başka bir silahlı  saldırıda 3 kişi ölürken çok sayıda kişinin yaralandığı bilgisine ulaşıldı.

 

 

 

SALDIRGAN 64 YAŞINDA


Nevada şerifi, yaptığı açıklamada, saldırıyı Stephen Paddock (64) isimli bir Amerikan vatandaşının gerçekleştirdiğini söyledi. Paddock'un evinde yapılan aramada cephanelik bulunduğu bildirildi.

 

SALDIRGAN İNTİHAR ETTİ


Polis, saldırıyla bağlantısı olduğu belirtilen Mariolu Danley (62) isimli kadını yakaladı. Bu kişinin, saldırganın kız arkadaşı olduğu belirlendi. Perşembe günü otele giriş yapan saldırganın polisin olay yerine ulaşmadan önce intihar ettiği açıklandı. Ayrıca polis, saldırganın yanında 10 adet silah bulunduğunu açıkladı.

 

Saldırganın kardeşi Eric Paddock ise yaptığı açıklamada ailesinin son derece şaşkın olduğunu belirterek, “O sadece normal bir insandı, onu bu saldırıya iten şeyin ne olduğu hakkında hiçbir şey bilmiyoruz.” dedi.

 

 

 

 

Benzer Haberler