Atatürk İlah Değildir mesajı bakın nereden yayılmış

13 Kas 01:50 1772 Türkiye

Atatürk hakaret

Edirne'deki olaydan sonra sosyal medya üzerinden geliştirilen ''Atatürk ilah değildir'' söylemi bakın nereden yayılmış

Edirne'deki olayın ardından tüm yurda yayılan hashtag olayı sonrası olayın aslını Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni ve hükümete yakın Yeni Şafak Gazetesi yazarı Hasan Öztürk ortaya çıkardı.

Edirne'deki olaydan sonra sosyal medyanın ikiye bölündüğünü ifade eden Öztürk,"Bir anda sosyal medya üzerinden millet, 'Atatürk ilah değildir' diyenlerle, 'Atatürk bizim her şeyimizdir' diyenler şeklinde ortadan ikiye yarılıyor. Fitne kazanı fokurduyor" diye belirtti.

Ülke TV İstihbarat Şefi Mustafa Yıldız'ın yanına geldiğini ifade eden Öztürk, Yıldız'ın "'Atatürk ilah değildir' başlığıyla sosyal medyada açılan hacteki en çok paylaşan ve destek veren hesapları incelediğini" söylediğini aktardı. "'Atatürk ilah değildir' hactekinde kullanılan en büyük hesap, @TNWconference hesabı. Hesabın bulunduğu yer, Florida, USA. Tamı tamına, 469 kez 'Atatürk ilah değildir' hactekini tivitlemiş, 10481 kullanıcı görmüş!" diye yazan Öztürk, "Şaşırdık mı? Hayır" dedi.

Profesyonel bir şekilde sosyal medyayı yönetenlerin olduğunu belirten Öztürk, "Kendisini, 'İslamcı, muhafazakar, dindar' diye tanımlayan yüzlerce insan, bu ve benzeri hesaplarla maniple edildi" diye ifade etti.

Öztürk'ün konuyla ilgili yazısı şöyle ;

EY İSLAMCI KARDEŞİM, ‘ATATÜRK İLAH DEĞİLDİR’ TİVİTİNİ EN ÇOK PAYLAŞAN HESAP FLORİDALI ÇIKTI N’ABER?

Kızdan yana olanlar sözüm ona dindarlıklarının, kutsallarının, inandıkları değerlerin gereğini yerine getirip, 'Atatürk ilah değildir' hactekine destek yağdırıyor.

Kimi tutuklanan kızın karşısında konumlanıp, alenen dine, diyanete, kutsal bildiklerimize saydırıyor.

Hakaret yağdırıyor.

Bir anda sosyal medya üzerinden millet, 'Atatürk ilah değildir' diyenlerle, 'Atatürk bizim her şeyimizdir' diyenler şeklinde ortadan ikiye yarılıyor.

Fitne kazanı fokurduyor.

Bu aşamada, 'gerçek ne', 'kim neyi savunuyor', 'kim için ne kutsal', 'kutsal olana saygı' filan unutuluyor.

Olanlar oluyor.

Burada bir duralım..!

Biraz serin kanlı olalım. Ve kendimizi şöyle biraz yukarı çekip olup bitene bir daha bakalım.

Önce size bir bilgi:

Bilginin kaynağı Ülke tv İstihbarat Şefi Mustafa Yıldız. Yıldız dün öğle saatlerinde odama geldi ve 'Atatürk ilah değildir' başlığıyla sosyal medyada açılan hacteki en çok paylaşan ve destek veren hesapları incelediğini söyledi.

Sonuç şaşırtıcı!

Ya da aslında çok bildiğimiz bir gerçek.

'Atatürk ilah değildir' hactekinde kullanılan en büyük hesap, @TNWconference hesabı. Hesabın bulunduğu yer, Florida, USA.

Tamı tamına, 469 kez 'Atatürk ilah değildir' hactekini tivitlemiş, 10481 kullanıcı görmüş!

Şaşırdık mı? Hayır.

Peki hesap, gerçek bir hesap mı? Hayır!

ZOKAYI NEDEN BU KADAR KOLAY YUTUYORUZ?

Kendisini, 'İslamcı, muhafazakar, dindar' diye tanımlayan yüzlerce insan, bu ve benzeri hesaplarla maniple edildi. Ve Edirne’de tutuklanan kız üzerinden, 'Atatürk tartışması' sosyal medya üzerinden toplumu ikiye yardı!

Hızını alamayan kimi arkadaşlar, 'Ben de Atatürk ilah değildir diyorum gelin beni de tutuklayın' filan demeye başladı.

Aslında, maksat hasıl olmuş oldu. Atatürk ve dindarlık üzerinden toplumu yarmak isteyenler amaçlarına ulaştı. Buna bilip bilmeden destek olanlar oldu. Bir de çok profesyonelce sosyal medyayı yönetenler oldu.

Devam edelim.

KURŞUN: MİLLİ MÜCADELE ÖNDERLERİMİZİ HAYIRLA ANALIM

Dün Yeni Şafak’ta Zekeriya Kurşun hoca çok güzel bir yazı yayımladı. Yazının başlığı, 'Yüzyıl sonra Ortadoğu’da sınırlar ve bayraklar'

Yazının konusu, Birinci Dünya Savaşı sonrası dağılan Osmanlı İmparatorluğu toprakları üzerinde kurulan devletlerin sınırları ve bayraklarındaki işaretler.

Bakın yazının sonunda ne diyor Zekeriya Kurşun,

'Bugün Arap birliğindeki yirmi iki üyenin on tanesinin bayrağında kullanılan renk ve şeritlerin fikir babası Mark Sykes’dır. O, Picot ile birlikte sadece sınırları çizmemiş aynı zamanda o sınırlarda kullanılacak bayrakların ilk şeklini de çizmiştir. Sykes-Picot’ya konu olmayan bölgelerdeki bayraklarda ay- yıldızın muhafaza edilmesi bu rivayeti güçlü kılmaktadır. Nitekim Mısır bayrağında bile 1958 yılına kadar hilâl ve yıldız varlığını sürdürmüştür.

(…) Bu kıssa kulağımıza küpe olsun. Bütün Müslümanları temsil eden Osmanlı mirası ay-yıldızlı bayrağımızı emperyalizme karşı koruyan ve Türkiye’ye devreden Milli Mücadele önderlerimizi daima hayırla ve rahmetle analım.' (Yeni Şafak 12.11.2018)

Zekeriya Kurşun’un son cümlesi anahtar cümlemizdir. Bu memlekette cumhuriyet projesi tutmuştur. Kurucu iradeyle dindarların bir sorunu yoktur. Mustafa Kemal Atatürk kimsenin tekelinde değildir ve bu milletin ortak değeridir.

Onun üzerinden, dindarlarla, laikleri karşı karşıya getirme projesi tamamen dış kaynaklı bir projedir.

'Atatürk ilah değildir' tamam da onu ölüm yıl dönümünde bir şekilde ananlar da gavur değildir!

Bilmem anlatabiliyor muyum?"

Benzer Haberler