Bilim Adamından CERN İtirafı : “Yapmamamız Gereken Deneyler Yaptık”

06 Oca 04:58 5655 Bilim & Teknoloji

CERN Paralel evrenler Edward Mantil

Cenevre’de, İsveç Alplerinin hemen yanında bulunan CERN’in başı belada. İddiaya göre İsviçre büyük bir problemle uğraşıyor.

Cenevre’de, İsveç Alplerinin hemen yanında bulunan CERN’in başı belada. İddiaya göre İsviçre büyük bir problemle uğraşıyor.

Bilindiği üzere, Büyük Hadron Çarpıştırıcısı (LHC) ile ünlü olan CERN’de küçük parçacıklar ve bu parçacıkların birbiriyle nasıl etkileşime girdiği araştırılıyor.

Tüm bu araştırmalar son hız devam ederken, fizikçi Dr. Edward Mantil’in ortaya attığı iddialar ortalığı karıştırdı.

Yeraltında bulunan ve 32 km çapında olan bu cihaz, açıklamalara göre evrenin doğuşunu incelemek için inşa edildi, ancak Dr. Mantill’e göre farklı deneyler yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. Mantill’e göre bu cihaz, uzaylı teknolojilerini incelemek ve bu teknolojileri test etmek amacıyla inşa edilldi. ABD, İngiltere ve Fransa hükümetleri bu projeyi ciddi anlamda destekliyor.

Edward Mantill

İddialar bununla sınırlı kalmıyor, Dr.Edward Mantill, yapılan deneyler sırasında başka bir evrene portal açıldığını ifade ediyor. Deneylerin nihai amaçlarından birinin, sonsuz enerji ve lazerle çalışan silahların kullanılmasını olduğunu söyleyen Mantill, çok gizli bir cihaz olduğunu, cihazın belli bir odada tutulduğunu, sadece kimlik kartlarına giriş izni verilen kişilerin odaya girebildiğini söylüyor.

 

16 yıldır her 6 ayda bir denemeler yapılan çok gizli cihaz için milyarlarca dolar harcandığını ifade eden Mantill, bir gün cihazın bozulma riskini göze alarak, daha yüksek voltajda çalışmasına karar verildiğini, şans eseri cihazın bozulmadığını, LHC’deki parçacıklar çarpışmaya başladıktan sonra, bulunduklar bölgeye arda arda yıldırımlar düştüğünü ardından bir patlama olduğunu ve daha önce hiç görmediği şeyleri gördüğünü söyleyen Mantill, açılan bir portal sonucunda odadaki bilim adamlarından birinin kaybolduğunu ve bu durumun gizlendiğini söylüyor.

CERN üzerinde çekilen bir fotoğraf. Sadece o bölge üzerinden bulutlar var ve yıldırımlar çakıyor.

İnsanların bazı şeyleri bilmesi gerektiğini ve bunun artık saklanamayacağını ifade eden Mantill, olaya tanık olan bilim insanlarının psikolojik durumlarının ciddi anlamda bozulduğu söylüyor.

Bunun bir başarı mı yoksa bir facia mı olduğunu anlayamadığı belirten Mantill, bu olaylardan sonra CERN’deki görevinden istifa etti.

Benzer Haberler