Damat eleştirenleri hainlikle suçlarken kayınpeder Erdoğan McKinsey defterini kapadı

06 Eki 01:18 2013 Türkiye

Erdoğan Albayrak McKinsey

Damat Albayrak'ın McKinsey konusunu eleştirenleri ihanetle suçlamasının yankıları sürerken bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan McKinsey ile olan anlaşmaya son verdiğini duyurdu.

AK Parti 27. İstişare ve Değerlendirme Toplantısında konuşan Erdoğan danışmanlık şirketi McKinsey konusunda "Bütün Bakan arkadaşlarıma, 'Bunlardan fikri danışmanlık hizmeti de almayacaksınız' dedim. Hiç gerek yok, biz bize yeteriz." dedi.


Döviz kurundaki artışın sadece ekonomik sebeplerle izah edilemeyeceğini belirten Erdoğan, "Bunu söylemekle asla sorumluluktan kaçmaya çalışmıyoruz. Yaptığımız sadece bir durum tespitidir. Krizin kaynağı mahiyetindeki odakların yaptıkları açıklamalar, sorunun farklı sebeplere ve saiklere dayalı olarak tırmandırıldığını açıkça gösteriyor." ifadelerini kullandı."Şu gerçeği hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamalıyız: Her kriz beraberinde birçok fırsatı da getirir." diyen Erdoğan, şöyle devam etti:"Milletimizi fırsatçıların insafına terk etmeyeceğiz. Devlet yönetimi olarak bu krizin üstesinden gelmek için normal şartlarda yıllara sari olarak yapabileceğimiz büyük reformları ve köklü değişimleri kısa sürede hayata geçirdik, geçiriyoruz." dedi.


Damat Albayrak ise geçtiğimiz günlerde McKinsey konusunu eleştiren parti içindeki huzursuzlara ve muhalefet partilerine yönelik olarak bunu ihanetle eşdeğer gördüğüne dair beyanatta bulunmuştu.

Benzer Haberler