Direniş İsrail askerlerini taşıyan otobüsü vurdu

13 Kas 01:18 1746 Dünya

Filistin Gazze Direniş İsrail

Gazze'ye yönelik saldırıların ardından Filistin direniş güçleri İsrail hedeflerine yönelik füze yağmuru başlattı. Aynı anlarda İsrail askerlerini taşıyan bir otobüs Kssam güçleri tarafından vuruldu

Direniş güçlrine ait El Aksa tv tarafından servis edilen görüntülerde askerleri taşıyan bir otobüsün uzaktan atılan bir füze ile vuruluş anı kameralara yansıyor.

 

Direniş güçlerine yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre Gazze'yi kontrol eden  direnişçiler Sderot kasabasında işgalci askerleri taşıyan otobüsü Kornet tipi güdümlü füzeyle vurması sonucu 2  asker öldü, ikisi ağır en az 5 asker de yaralandı.

Yine Gazze Direnişi, Siyonist İsrail’in işgali altındaki topraklarda bulunan Kisufum, Sufa, Nahil Uz, Aynu Salise, Kerem Ebu Salim ve Erez askeri üslerini J-80 füzeleriyle vurmasının ardından üs içlerinde şiddetli patlamaların duyulduğu bildirildi.

Ayrıca direnişin  Siyonist İsrail’in Ufukim ve Eşkul kasabalarını j-80 füzeleriyle vurmasının Ardından bazı bölgelerde yoğun dumanların yükseldiği bildirildi.

Benzer Haberler