Erdoğan ve Bahçeli'den ortak miting

18 Ara 01:48 1566 Türkiye

Yerel seçimler

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yerel seçimde önemli bazı illerde ortak miting düzenleyebileceklerini söyledi.

CNN Türk’te yerel seçim gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP lideri Bahçeli’nin önümüzdeki günlerde tekrar bir araya gelebileceğini belirtti.

Kurtulmuş, “Seçim strateji heyeti olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Aday tespitinde son rötuşlar yapılıyor. Büyükşehirler üzerinden MHP ile ittifak çalışması yapıldı. Bugün-yarın liderler tekrar görüşür. Çok başarılı sonuç alacağımızı ümit ediyoruz. Erzurum, Denizli, Aydın adaylarının çekildiğini MHP lideri açıkladı. Erdoğan ve Bahçeli yerel seçimde önemli bazı illerde ortak miting düzenleyebilir. Ankara’da görkemli bir lansman olacak” diye konuştu.

Kurtulmuş, ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey’in, “Devlet altı yapılarla daimi ilişkilerimiz yoktur. Uzun dönemde askeri ve siyasi bir destekten bahsediyorsanız, bu yönetimin böyle bir politikası yok. İsrail’in, sınırındaki Hizbullah’ı kendine tehdit olarak gördüğü gibi, Suudilerin sınırlarındaki Husileri kendilerine tehdit olarak gördüğü gibi onlar da (Türkiye) PYD’yi en azından kendileri için potansiyel bir tehdit olarak görüyorlar. Bunu dikkate almalıyız, alıyoruz ve Türklerle bu konuda çalışıyoruz” sözlerini eleştirdi.

Kurtulmuş, “Jeffrey’in YPG açıklaması kabul edilemez. PKK terör örgütüdür, siyasi organizasyon olmaz” dedi.

Benzer Haberler