İsrail saldırdı , Suriye hava savunma sistemleri saldırıyı püskürttü

02 Ara 01:40 756 Dünya

İsrail Şam Suriye saldırı

İsrail jetler ve füzelerle gece Şam yakınlarında bulunan üslere saldırı düzenledi. 4 füzenin havada imha edildiği bildirildi. Suriye kaynakları saldırıyı dünyaya duyururken İsrail tarafın yorumdan kaçındı

İsrail'in saldırdığı Kiswa üssü

 

 

Gazeteniz.net'in ulaştığı kaynaklar başkent Şam yakınında bulunan ve Kudüs Muhafızları birliklerinin kullandığı bir üssün hedef alındığını belirtiyorlar.

Bu arada İsrail yönetiminden haberi verdiğimiz şu ana kadar bir açıkalma gelmezken İsrail'in Haaretz gazetesi sabaha karşı Şam yakınlarında bulunan İran üssünün vurulduğuna dair bir haber geçti,

Yabancı kaynaklar vurulan üssün Kiswa'da bulunan İran üssü olduğunu belirtirken Londra merkezli haber kaynakları tüm gece sirenlerin susmadığını bildirdi.

gazeteniz.net'e bölgeden haber geçen kaynaklar ise 4 füzenin havada vurulduğunu hedef alınan üste ciddi bir hasar oluşmadığını ve saldırıya katılan İsrail uçaklarından en azından birisinin ciddi şekilde vurulduğunun ama uçağın geri dönmeyi başardığını bildiriyorlar.

Aynı kaynaklar Rus ve İran desteğiyle kurulan yeni hava savunma sistemleri sayesinde ciddi bir zararın olmadığını bildirirken yeni saldırıların olabileceği konuşuluyor.

Benzer Haberler