Kardeşini kameralar önünde infaz eden IŞİD'li Türkiye'de yakalandı

09 Kas 02:09 1262 Türkiye

Abdulkhaleq Abdulqader Ali IŞİD DAEŞ Kayseri

IŞİD terör örgütünün yayınladığı infaz görüntülerinde öz kardeşi Abdulkadir Abdurrahman'ı kafasına silahla ateş ederek öldüren ve görüntüleri sosyal medyada terör örgütünün propagandası haline getiren Irak uyruklu örgüt üyesi Abdulkhaleq Abdulqader Ali, Kayseri'de yakalandı.

Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, 2016 yılında IŞİD terör örgütü emirlerinden aldığı talimatla örgüte muhalif olan öz kardeşi Abdulkadir Abdurrahman'ın kafasına silahla ateş ederek infaz eden ve bu infaz görüntülerini IŞİD terör örgütünün propagandası amacıyla sosyal medyadan yayan Irak uyruklu Abdulkhaleq Abdulqader Ali'nin yasa dışı yollardan ülkeye giriş yaptığı ve Kayseri'ye geldiğini belirleyerek operasyon başlattı. 

Yapılan operasyon kapsamında IŞİD'lı terörist polis ekipleri tarafından yapılan çalışma sonucu yakalandı. Operasyonu genişleten ekipler örgüt üyesiyle bağlantılı olduğu belirlenen Yusuf Mustafa, Sabir Kurdi ve Mohammed Khurais'i yakalayarak, gözaltına aldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Abdulkhaleq Abdulqader Ali'nin, infaz görüntüleri internette yayınlanıp canlı olarak yakalanan ilk IŞİD terör örgütü üyesi olduğu öğrenildi.

Rakka'nın SDG'nin eline geçmesiyle beraber bölgeden çok sayıda yabancı militanın ülke dışına çıktığı istihbarat raporlarına ve basına yansımıştı. gazeteniz.net editörü Mustafa Seyfullah Kılıç , bölgeden Türkiye'ye giren IŞİD teröristlerinin sayısının 2000'i bulduğunu daha evvel yazmıştı.

Konuyla ilgili Mustafa Seyfullah Kılıç'ın yazısı için tıklayınız

 

Benzer Haberler