Kılıçdaroğlu'nu hedef alan Öztürk Yılmaz'a kripto AKP'li suçlaması

09 Kas 03:23 1684 Türkiye

Öztürk Yılmaz Türkçe Ezan CHP

"Ezan Türkçe okunmalı" şeklindeki çıkışıyla tepki çeken ve parti disiplinine sevk edilen CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, düzenlediği basın toplantısında Kemal Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle yüklendi. Bu arada sosyal medyada Öztürk Yılmaz'a ''kripto AKP'li'' suçlaması geldi

Konuk olduğu programda ''Ezan Türkçe okunmalı'' diyerek yeni bir gündem oluşturan CHP milletvekili Öztürk Yılmaz CHP parti disiplinine sevkedilmişti. 

Yılmaz disipline sevkinin ardından CHP lideri Kılıçdaroğluna yüklenerek yeni bir çıkış daha yaptı. Yaptığı basın toplantısında Yılmaz Kemal Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle yüklendi. Yılmaz, "Partiden gitmemi istiyorsun çünkü beni rakip olarak görüyorsun. Sana olan umudumu kestim ben." dedi.

Yılmaz, konuşmasına devamla  "Bütün seçimleri kaybedip hala koltuğunu terk etmeyen anlayış, CHP politikası olamaz. Sana olan umudumu kesmiş bitirmişim ben. Partiden gitmemi istiyorsun çünkü beni rakip olarak görüyorsun . Bu disiplin soruşturması yanlıştır, hukuksuzdur kınıyorum. Bu CHP'de farklı bir yerde olduğumuzun göstergesidir. Arkamda duramadın trollere teslim ettin. İstiyorsun ki çekip gideyim. Sen yönetemiyorsun ben de bir hazırlık içindeyim biliyorsun. Genel başkanlık olarak bir hazırlığımın olduğunu biliyorsun. Sen beni rakip olarak görüyorsun. Parti içindeki yükselişimden rahatsızsın. Tarih seni yargılayacak. Ne yapıyorsan yap istifa etmiyorum" dedi.

ÖZTÜRK'E ''SEN KRİPTO AKP'LİMİSİN? ''

Bu arada konuyla ilgili olarak sosyal medyada Yılmaz'ın Türkçe Ezan çıkışı sonrasında ilginç yorumlar geldi. CHP'li olduğunu açıkça ifade eden bazı sosyal medya kullanıcıları ''tam seçim arefesinde din istismarı yaparak iktidar olan AKP'ye bu davranışınla  can suyu veren Öztürk 'sen kripto AKP'limisin ? ''  şeklinde yüklendi.

AKP'ye yakın hesaplar ise Yılmaz'ın Türkçe Ezan konusunu gündeme getirmesini kendi gündemlerinden düşürmüyor. 

Benzer Haberler