Kilis'te yakalanan IŞİD'li Prakash: Tövbe ettim

20 Ara 11:22 1614 Türkiye

Prakash IŞİD Daeş

Kilis'te yakalanarak tutuklanan IŞİD'in üst düzey yöneticisi Avustralya uyruklu Neil Christopher Prakash'ın yargılandığı dava devam etti. Prakash, "DEAŞ’tan ayrıldım, örgütle hiçbir ilgim kalmadı, tövbe ettim" dedi.

Kilis’te yakalanarak tutuklanan, ABD’nin ölüm listesinde yer alan IŞİD’in üst düzey yöneticisi Avustralya uyruklu Neil Christopher Prakash’ın davası Kilis Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Gaziantep H Tipi Cezaevi’nden duruşma salonuna video konferansla bağlanan Prakash, önceki ifadelerini tekrar etti. Prakash, “2 yıl 2 aydır cezaevindeyim. Ben DEAŞ’tan ayrılmış biriyim, DEAŞ’la hiçbir ilgim yoktur. Tövbe ettim, neden bu kadar tutuklu olduğumu anlayamadım” diyerek tahliye edilmesini istedi.

Mahkeme heyeti, Prakash’ın Türkiye’ye girmeye çalışırken yanında yakalanan Rumana Bibi ile Fadxiya Ahmed’in adreslerinin tespit edilmesi ve sınır dışı edilip edilmediği bilgisi için Emniyet Müdürlüğü’ne ve Göç İdaresi’ne yazı yazılmasına karar verdi.

Prakash’ın avukatı Reşat Devran ise duruşma çıkışında yaptığı açıklamada, “Duruşmadan önce size söylemiştim, iki tanıdığın dinlenmesi için yazı yazılmıştı. Dosyaya gelmesi gereken evraklar var, onlar gelmemişti. Bu nedenle duruşma 20 Şubat 2019 tarihine ertelendi. Bu tarihe kadar istenilen evraklar gelirse, tanıklar da bulunup dinlenirse, 20 Şubat veya bir sonraki duruşmada karar çıkma ihtimali yüksek. Tutukluluğunun devamına karar verildi. Biz yine tutukluluğunun kaldırılması için itiraz edeceğiz” diye konuştu (KİLİS/DHA)

Benzer Haberler