Yeni Şafak'a göre Ku Klux Klan Suriye'deymiş

26 Kas 10:20 807 Türkiye

Yılmaz Bilgen Yeni Şafak Ku Klux Klan Suriye

Suriye ile ilgili asparagas haberleriyle ün yapan Yeni Şafak gazetesi muhabiri Yılmaz Bilgen ilginç bir habere imza attı. Bilgene göre Suriye'de ilginç örgütler var

AKP’ye yakınlığıyla bilinen  Yeni Şafak’ta, IŞİD ve El Nusra gibi örgütlere  yakınlığı ve sevgisiyle bilinen Yılmaz Bilgen imzasıyla ilginç bir haber yayımlandı. Haberde Suriye’deki “terör örgütleri” sıralanırken “DHKP-C, TİKKO, MLKP, TKP/ML, Devrimci Karargah, Acilciler ve TİKB” sayıldı. Bilgen’e göre Suriye’deki “terör örgütlerinden” biri de Ku Klux Klan. Bilgen, ihaleyi daha da büyüterek listeye Pediga, IRA ve Nazileri de ekliyor.

DHKP-C, TİKKO, MLKP, TKP/ML, Devrimci Karargah, Acilciler, TİKB…

Yeni Şafak’ta Yılmaz Bilgen imzasıyla yayımlanan ve “Suriye’de inşa edilmeye çalışılan barışı sabote etmeye çalışan ABD” denilen haberde “Terör vadisini yöneten Pentagon ve CIA, başta PKK/PYD olmak üzere DHKP-C, TİKKO, MLKP, TKP/ML, Devrimci Karargah, Acilciler örgütü ve TİKB olmak üzere birçok illegal yapının hamiliğini üstleniyor” ifadeleri kullanılıyor.

Ku Klux Klan, Pediga, IRA, Naziler…

Ayrıca “Aralarında Ku Klux Klan’dan Pediga’ya, IRA’dan Naziler’e kadar birçok radikal yabancı örgüte bağlı militanlar bile bulunuyor” ifadeleri de yer aldı.

Yılmaz Bilgen’in IŞİD sevgisi

Cihatçı çetelere yakınlığıyla bilinen Bilgen daha önce de sınırdan geçmeye çalışan cihatçılara izin vermeyen uzman çavuş Mustafa Uygun’un boğazı kesilerek katledildiği Hatay Yayladığı’ndaki Güveççi karakolunu hedef göstermesiyle gündeme gelmişti.

 

Benzer Haberler