Yıldırımdan Güle boyunun ölçüsünü alacak

06 Oca 12:08 1637 Türkiye

Binali Yıldırım Abdullah Gül 696 sayılı KHK

Başbakan Binali Yıldırım büyük tepkilere neden olan KHK eleştirisi sonrası Abdullah Gül'ün aday olacağı iddialarıyla ilgili bir soruya ''2019'da seçim olacak. Herkes boyunun ölçüsünü alacak'' yanıtını verdi.

Abdullah Gül’ün 2019’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise aday olacağı iddiaları siyaset gündeminin kulislerinde dolaşırken, bu konuda Başbakan Binali Yıldırım’dan beklenmedik bir açıklama geldi. 

Kimsenin hakkında tahmin yürütme durumunda olmadıklarını ve 2019’da adayların milletin karşısına çıkacağını söyleyen Başbakan Binali Yıldırım, "Kiminle karar verecek, hangi yönde gidecek o kararı verecek olanlara aittir. Biz kimse hakkında şöyle olacakmış böyle olacakmış, geleceğe yönelik tahmin yürütmek durumunda değiliz. Biz ülke yönetiyoruz. 2019'da seçim olacak, herkes meydana çıkacak, ben varım diyen milletten boyunun ölçüsünü alacak"  diyerek Gül'ü hedef aldı.

Tartışılan 696 sayılı KHK kararından sonra AKP'nin KHK kararını eleştiren Gül eski partisinin kurmayları tarafından eleştirilmişti.

Bu arada Gül'e yakın olduğu bilinen isimler 2019 seçimlerinde Gül'ün adaylığı ile ilgili söylemlerine devam ediyorlar.

Benzer Haberler